Tel/fax +48 32 231 65 41
e-mail: kontakt@artivent.pl

Artivent Sp. z o.o.
44-100 Gliwice
ul. Zygmunta Starego 11A

  • Izolacje techniczne

  • Akustyka - komora bezechowa AGH Kraków

  • Biuro zarządu Gliwice

  • Zakład produkcyjny Kędzierzyn Koźle

Ogrzewnictwo

Segment ogrzewnictwo w naszej działalności obejmuje:
-  producentów  systemów kominowych ceramicznych jak i stalowych,
-  producentów kotłów i innych urządzeń grzewczych
-  producentów płaskich kolektorów słonecznych.


Producentom systemów kominowych dostarczamy gotowe rozwiązania w zakresie izolacji termicznych i ogniowych. Są to specjalne kształtki izolacyjne wykonane z płyt lub bloków z wełny mineralnej z włókien sklalnych. Izolacja zapobiega schładzaniu się spalin optymalizując ciąg kominowy oraz zapewnia bezpieczeństwo pożarowe zarówno w tracie normalnej eksploatacji, jak i w przypadku wystąpienia pożaru sadzy w kominie.

Na bazie wełny mineralnej produkujemy również formatki izolacyjne wykorzystywane jako izolacja termiczna i akustyczna kotłów grzewczych. Skuteczna izolacja zwiększa sprawność i efektywność pracy urządzeń grzewczych oraz potrawia komfort akustyczny w pomieszczeniach kotłowni.

Systemy solarne jako urządzenia grzewcze zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię cieplną. Każda forma zamiany lub transportu ciepła wymaga zastosowania odpowiednich izolacji (wiąże się z tym sprawność energetyczna urządzenia). W systemach solarnych muszą być stosowane specjalistyczne materiały izolacyjne. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu dostarczamy optymalne rozwiązania izolacyjne do sytemów solarnych.