Tel/fax +48 32 231 65 41
e-mail: kontakt@artivent.pl

Artivent Sp. z o.o.
44-100 Gliwice
ul. Zygmunta Starego 11A

  • Izolacje techniczne

  • Akustyka - komora bezechowa AGH Kraków

  • Biuro zarządu Gliwice

  • Zakład produkcyjny Kędzierzyn Koźle

Wentylacja i klimatyzacja

Wentylacja – jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami,a przestrzenią na zewnątrz. Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie.

Czynniki mające duży wpływ na komfort mieszkania i pracy w budynkach to między innymi: odpowiednia ilość świeżego powietrza oraz warunki akustyczne. Obecnie można zauważyć szczególne dążenie do zapewnienia odpowiedniego komfortu akustycznego. Na hałas odczuwalny w pomieszczeniu składa się wiele czynników, ale część z nich wytwarzana jest przez systemy wentylacji i klimatyzacji. Składają się na niego dźwięki emitowane przez pracujące urządzenia (silniki, wentylatory, centrale wentylacyjne, pompy, itp.) oraz dźwięki powstające podczas przepływu powietrza przez instalację. W tym celu w przewodach wentylacyjnych oraz w centralach montuje się tłumiki akustyczne absorpcyjne lub absorpcyjno-rezonansowe.

W swojej działności zajmujemy się produkcją tłumików hałsu i kulis akustycznych. Produkujemy kulisy i tłumiki hałasu (absorpcyjne i absorpcyjno – rezonansowe), które znajdujące zastosowanie w ochronie akustycznej przewodów wentylacyjnych i central wentylacyjno - klimatyzacyjnych oraz jako izolacja akustyczna maszym i urządzeń w przemyśle.